KURUMSAL

Şentürkler

İş hayatına Trabzon’da perakende kumaş ticareti ile adım atan baba Ömer Şentürk, daha sonra uzun yıllar yolcu taşımacılığı yaptı. O dönemler eğitim hayatına devam eden Sami Şentürk ise babasına destek olmak adına eğitimden arta kalan zamanlarda onunla birlikte yolcu taşımacılığı işinde çalışarak tecrübe kazandı. Daha sonra Bursa’ya göç eden Şentürk ailesi, 1981 yılında sanayi ve marangoz makineleri satışı ile ticarete atıldı.

1987 yılında Öz Şentürkler Makine Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’ni kuran Şentürk Ailesi, öğrenim hayatını tamamlayan Mehmet Şentürk’ün de katılımıyla sektörün güçlü ailelerinden biri haline geldi. Uzun dönem taşımacılık sektörüyle ilgilenen Şentürk Ailesi, otomotiv sektörüne olan ilgilerine yönelerek 1992 yılında kamyon ve minibüs satış mağazası kurdu.

Zamanla sektöründe öncü firmalardan biri haline gelen Şentürk ailesi; KIA, Hyundai ve Ford gibi dünya markalarının da Türkiye yetkili satış bayiliğini yaptı. Baba Ömer Şentürk’ün başarılı girişimlerini, şirketler topluluğu olarak günümüze taşıyan Şentürk ailesi, yıllardır istikrarlı bir şekilde sektörün önde gelen markalarından biri olmaya devam ediyor.

MİSYON

İkinci el araç ihtiyaçlarına en uygun otomobilleri ve satış öncesi/sonrası en doğru hizmetleri sunarak, sektörün gelişimine katkı sağlamak.

VİZYON

İkinci el araç satışı ve filo kiralama hizmetlerinde, güvenilir ve öncü marka olmak.